הזמן חבר | פרסום | דף הבית | התחבר למערכת

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

05.03.2021
גם בפייסבוק:

המדריך למבקר במוסך

תאריך: 12/09/2010 | צפיות (2669) | תגובות (0)

מי מאיתנו לא בא למוסך והרגיש שעובדים עליו או שגובים ממנו יותר מדי כסף? לפניכם מספר עצות אשר יחסכו מכם את כאב הראש .

 מומלץ לדעת הכול בנוגע לרכב- מהן הפעולות הנדרשות במסגרת הביקור של הרכב במוסך. במידה ומדובר בתיקון אשר סובל דיחוי , בצעו סקר שוק של מספר עלויות- מהן העלויות התיקון, האם יש עלויות נוספות שקשורות לקוסמטיקה של הרכב  . אל תתביישו- תשאלו חברים בעלי אותו רב או מכונאים (שקרובים אליכם או בכלל ) אודות התיקונים. נסו להימנע מתיקונים ספונטניים של הרכב . בחרו תמיד במוסכים אשר שמעתם עליהם לאחר בירורים מאנשים קרובים אליכם או מהאינטרנט (אתר זה או אחרים, המלצות של פורומים וכו').

יש לבקש מראש את עלות התיקון ,רצוי בכתב. כדאי לבדוק האם הסכום עצמו הוא כולל מע"מ- לרוב הוא לא יכלול. מומלץ לתת לאנשי המוסך כאילו אתם לא מסודרים כלכלית.  אל תתנו למוסך אישור לעשות "כל מה שצריך" –לא משנה באיזה תחום מדובר. גם אם מחיר התיקון הנוסף נראה לכם זול יחסית, בררו בעוד מקום אודות התיקון. זה שנכנסתם למוסך אחד –לא אומר שהתחתנתם איתו בחתונה קתולית!

אין לעזוב את הרכב במוסך! גם אם יש דברים אחרים לעשות ואתם מרגישים שהזמן שלכם שווה כסף –עדיף להתאפק ולא לעשות זאת . כאשר בעל הרכב הזקוק לתיקון לא נמצא בשטח המוסך בעת התיקון- עדיפות תיקון הרכב קטנה יותר. כמו כן  -חשוב לדעת מה הבעיה  ברכב ואיפה , לקבל עדכונים בשידור חי מה שנקרא.

רק במידה ואין באמת כל ברירה-השאירו את רכבם במוסך , אך עשו זאת לזמן מוגדר וליידע את האנשים המטפלים ברכב במוסך.  גם אם תשבו בחדר ההמתנה כי הועפתם מן המוסך-נוכחותכם חשובה!

 

 

 

בנוכחות נציג המוסך יש לבדוק את הרכב חיצונית- יש לבדוק כל פגיעה או מכה בפח  ולוודא כי יהיה תיעוד של אותה הפגיעה. במוסכים רבים עושים זאת, אך במידה ולא-זכותם ומחובתכם לעשות זאת. לאחר שהסתיים התיקון- בדקו בשנית את הרכבת לפני שיצאתם עם הרכב לביתכם. .

גם אם אין לכם מושג מה באמת קורה מתחת למכסה המנוע, פתחו אותו והביטו. במידה ומשהו נראה לכם מוזר או חשוד- קראו למנהל העבודה. אין לנהוג בביישנות! גם במקום המסודר והמקצועי ביותר שיש – אנשים עלולים לשכוח (הרי שיכחה היא פעולה אנושית) לבצע פעולות קטנות.

 

 

אל תשיגו באופן עצמאי את החלפים הדרושים לתיקון הרכב. המוסך יספק לכם את כל החלפים שלהם רכבם זקוק. לא תמיד החלפים שתשיגו יתאימו לרכבכם , כמו כן במידה ותתגלה תקלה מספר ימים לאחר התיקון – המוסך יכול להגיד כי החלק שסופק על ידיכם לא תקין . סיבה נוספת היא כי בעל המוסך יסתכל עליכם עקום כאשר תגיעו אליו למוסך עם חלק חילוף. הוא ירגיש כאילו שאתם פוגעים לו ברווחים.   

יש לבדוק את סביבת העבודה של המוסך .עבודה מקצועית תחל תמיד מסביבת עבודה מסודרת ונקייה. משהו נוסף שיש לבדוק הוא המחיר. ומסך טוב ובעל מקצועיות  יהיה בדרך הביניים-לא זול במיוחד ולא יקר במיוחד. מוסך עם מחירים זולים יתר על המידה – יכול להיות שתאלצו לחזור אליו שוב ושוב עם עוד ועוד תקלות.

חשוב מאוד בסיום הטיפול על הרכב – לתת למכונאי המטפל ברכבכם טיפ. טיפ זה יבטיח טיפול טוב יותר בפעם הבאה שתיאלצו להביא את רכבכם למוסך. דבר אחרון הוא ההתנהלות שלכם במוסך. אל תניחו ותתנהגו כי אתם בעלי המוסך ויודעים טוב מכולם. תהיו נחמדים ומסבירי פנים לאנשי המוסך. אל תשכחו כי הרכב בידיים שלהם בזמן שאתם מסובבים את הגב...

 

אל תוותרו מראש ותגיעו מובסים! בכל מקרה, לא משנה מתי ואיך- בקשו הנחה על הכול!! על החלקים על העבודה . נסו ,לא עולה כסף! רב הסיכויים גם שתקבלו את ההנחה  

 

 

 

אל תגיעו למוסך לא מוכנים! בואו עם יועץ –בין אם מדובר בחבר מכונאי או חבר שמבין ברכבים ובמכונאות זה הזמן לשלוף אותו ולהביא אותו לייעץ ולוודא שלא עובדים עליכם. לא משנה זמן הגעת היועץ החברי , אלא עצם היותו שם שתעניק לכם תחושה של ביטחון. במידה ואתם מרגישים כי מרמים אתכם במוסך- אפשר לפנות לייעוץ מקצועי-יש שירותי ייעוץ טכני ובוררות מקצועיים המתמקדים בייחוד במקרים שכאלה! יש לעשות זאת כמובן רק במקרים שהם מדובר בעלויות תיקון גבוהות!

תגובות המדריך למבקר במוסך
שלח
נקה
תגובות הגולשים