הזמן חבר | פרסום | דף הבית | התחבר למערכת

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

22.04.2021
גם בפייסבוק:

המדריך למתחדשים ברכב משומש

 מדריך זה יכוון אתכם בכל  צעד ומשעול לרכישה של הרכב המשומש (רק שימו לב כי הוא מורכב משני חלקים).

 בנוסף לתקציב הקנייה יש לחשב מהן עלויות שמעבר לקנייה עצמה אשר עלולות לא להיות זולות . קודם כל לפני התחלת הנהיגה ברכב , יש לדאוג לביטוח הרכב (מה שעלול להגיע במקרים מסוימים גם לאלפי שקלים). כדאי לדבר עם סוכנות הביטוח ולברר מהו גודל ההוצאה הקרבה לפניכם ולפיכך לחשב את התקציב מחדש (במקרה הצורך כמובן).

הוצאה חשובה היא הוצאה על בדיקת הרכב טרם הקנייה. מכוני הבדיקה גובים בין 400 ל500 ₪ לבדיקה מלאה ויכולים להיות מקרים שבהם תצטרכו לבצע אפילו שלוש בדיקות לפני הקנייה של הרכב..

הוצאה כספית נוספת וחשובה אף היא ההוצאה על הקוסמטיקה של הרכב- ישור קו מכאני וקוסמטי לרכב המשומש. קיימים מקרים כי המוכרים יודעים כי הם רוצים לשמור את הרכב ולכן הם מזניחים את הרכב, דוחים טיפולים ותיקונים והעברתם לקונה בכדי לחסוך כמה שיותר.  לכן כדאי לקחת את הרכב למוסך ולתקן את כל מה שאולי הוזנח קודם לכך .

 

לאחר שהוחלט ונמדד תקציב הרכישה , חשוב להחליט מהו סוג הרכב שברצוננו לרכוש. את סוג הרכב יש להתאים לצרכיך ולא לחפש את הרכב עם  הגימיק הגדול ביותר  או החדש ביותר לפי החלטות התקציב . יש לחשוב האם ברצונך לבחור במכוניות המיני והסופר מיני , מכונית משפחתית –יש להתאים את גודל הרכב לרצון ולצורך.

סטודנט החי לבדו ונוסע לבד כדאי להצטייד במכונית קטנה עם מנוע קטן ומנוע לפי נוחיותו. רכב זה יהיה זול לו יותר לבטח, עלויות האחזקה נמוכות יותר וצ'ופר נחמד יהיה ברכישת מודל חדש יותר תמורת אותו התקציב. מכוניות קטנות מבצעות ומסוגלות לעשות בכבוד נסיעות בין עירוניות ארוכות.  

 כאשר מדובר במשפחה , חשוב לתת דגש וכובד משקל למקום ולנפח ההטענה. כאשר יש ילדים ובנסיעות ארוכות – כאשר עגלת הילדים נכנסת בנוחיות לתא המטען ונותר מספיק מקום לשאר חפצים-מדובר ביתרון ניכר.  במידה ויש צורך ביותר ממושב לתינוק אחד , יש לבדוק מהו רוחב המושב האחורי ובדיקה של מיקום נקודות העיגון,אם בכלל.

הבחירה ברכבים הגדולים (ג'יפים גדולים וטנדרים ) יש להשאיר לאלו אשר באמת זקוקים להם- לרכבי עבודה או טיול.עלות אחזקתם השוטפת של רכבים שכאלה גבוהה יחסית- הם צורכים הרבה דלק, העובדה כי חלקם הגדול עבר קילומטראז גבוה בתנאי עבודה לא פשוטים והמחיר הגבוה יחסית לא הולך לטובתם . במידה וכל זאת לא מטריד או מוריד מרצונכם לרכוש רכב שכזה- לכו על זה!

לאחר שהחלטתם כבר על סוג ובדגם שברצונכם לבחור , יש לבצע חיפוש באתרי הרשת  ולחפש את מכונית הפנטזיה שלכם. גם אפשר לפתוח את העיתון ולראות את לוח הרכב  או במחירון לוי יצחק וכמובן  להתמקד בדגמים המתאימים לצרכים  . באתרים רבים קיימת האפילקציה של "סוכן חכם" שמעדכן אתכם בנוגע לחיפוש לצרכיכם.   

אפשרות נוספת למציאת הרכב היא בביקור במגרשי המכירה של חברות ההשכרה והליסינג. חברות אלו מציעות דגמים למכירה  ומי שמחפש רכב משומש יכול בהחלט להיעזר בשרותם של אותן החברות. לחלק מאותן חברות יש גם אתרי אינטרנט המאפשרים התרשמות ממלאי הרכבים שברשותם למכירה.

 

כדאי לחשוב פעמיים לפני שמערבבים רכישה עם משפחה או חברים. עלול להיווצר מתח לא רצוי .

כשכבר החלטתם על רכב שמושך אתכם והחלטתם לטלפן , יש להתחיל לשאול את השאלות החשובות והנכונות ולחסוך עוגמת נפש ובזבוז זמן על בדיקה של רכב אשר לא באמת מתאים לכם.

קודם כל , רצוי לשאול שאלות כמה שיותר כלליות. סוחרי רכב עלולים להתבלבל ולחשוף כך את עצמם וגם אם יש אדם אשר אולי ינסה לעבוד עליכם –עלול גם הוא להתבלבל בלשונו.  חשוב כמו כן לשאול כמה קילומטרים עבר הרכב,איזו יד רכב . חשוב לשמוע תשובה חד משמעית שאינה משתמעת לשום מקום. רצוי לרשום את התשובות לפניכם . כמובן שאת התשובות יש לבדוק במבחן המציאות....

שאלות נוספות שכדאי לשאול נוגעות  לעלות הביטוח לרכב,עלות התיקונים הנפוצים לרכב, מהי תצרוכת הדלק , האם הרכב עבר תאונה גדולה שאליה כדאי להיות מודעים , מהם הטיפולים שנעשו ושיש עוד לעשות לרכב . בירור של שגרת הטיפול בעבר ובעתיד עלולה לחסוך לכם כמה הפתעות ולעשות לכם את החיים קלים יותר. טיפול שכבר נעשה יחסוך להם טיפול עתידי !

כאשר כבר  ענו לכם את כל השאלות ואתם עומדים להיפגש עם המוכר של הרכב המשומש, תיפגשו עם המוכר בשעות היום במקום שנוח לו כמו מקום מגוריו או עבודתו.

כמו כן, חשוב לדעת כי בבואכם לרכוש רכב משומש נחמד אולי לגלות כי בעל הרכב המשומש נחמד מאוד אך לא מדובר בתנאי להמשך התהליך. החשיבות צריכה להיות להתאמת הרכב לצרכיהם האישיים !

במידה והכול עולה על שביעות רצונכם (כמובן אחרי שכבר ראיתם ובדקתם במו עיניכם את הרכב הרצוי ) המשיכו בתהליך קניית הרכב המשומש. לעזרה בהמשך התהליך-אנא גשו למדריך השני שלנו -

  

 

 

 

 

 .

 

 

 

 

 

 

 

איך תוכננה (וידאו באנגלית) AUDI A7 SPORT

איך תוכננה ה AUDI A7 SPORT , סיור מדהים בוידאו שממחיש לנו איך תוכנן רכב היוקרה החדש של אאודי.

צפיות (2888) | תגובות (0) לכתבה המלאה

כל מה שרצית לדעת על הוצאת רישיון נהיגה בינלאומי

למי מגיע רישיון נהיגה בינלאומי,באיזה תנאים ולמה

צפיות (2005) | תגובות (0) לכתבה המלאה

כל מה שרציתם לדעת על נהיגה בשכרות ולא העזתם לשאול

נהיגה בשכרות הוא מצב מסוכן העלול לסכן חיים. נהיגה בשכרות היא נושא טעון בארץ שלנו ובכלל. במדינות רבות בעולם ובארץ קיימת ענישה נרחבת כנגד נהיגה בגילופין.

צפיות (2857) | תגובות (1) לכתבה המלאה

כל מה שרצית לדעת בנוגע לרכב אספנות

כל מה שהתביישת ולא ידעת לשאול!

צפיות (2928) | תגובות (2) לכתבה המלאה

המדריך למהמורות בדרך

כבישי הארץ ,הרחובות ,הסמטאות לא בטוחים וחפים מטעויות כמו שאנו היינו רוצים לחשוב.המצב בפועל הוא כי קיימת הזנחה או חוסר תשומת לב במקומות רבים בארץ. מדריך זה יעזור לנו להתמודד . קשה לשכוח כי אחוז הולכי הרגל מסך הרוגי תאונות הדרכים בארץ הוא מן הגבוהים בעולם המערבי. לכך שתי סיבות- הסברה לקויה המובילה למודעות חסרה ותשתית רעועה אשר לא עומדת בתקנים המודרניים המקובלים של ימינו.

צפיות (1563) | תגובות (1) לכתבה המלאה

איך לבחור חלק חילוף באינטרנט

בעידן המודרני שבו הכול קל כל-כך, למה שלא נסתדר בעצמנו ונמצא את חלק החילוף דרך האינטרנט?

צפיות (1587) | תגובות (0) לכתבה המלאה

המדריך הנכון לאחזקה , טיפול ושימור הצמיגים

הצמיג הוא האביזר הבטיחותי ביותר ברכב ועל כן חשובה דרך הטיפול בצמיגים,בתחזוקתם,בדיקתם ואחזקתם במהלך השוטף של השנה. לטיפול לא נכון בצמיג,נסיעה בלחץ ניפוח נמוך,או עם צמיג אשר אינו תקין –עלולות להיות תוצאות הרסניות.

צפיות (2062) | תגובות (0) לכתבה המלאה

מורה נבוכים לשיטת הניקוד

שיטת הנקודות היא משהו שכדאי לדעת להתנהג לפיו בכבישים של ארצנו. שיטת הנקודות לא מתמקדת בנהגים המורשעים לעיתים רחוקות אלא מתמקדת בנהגים בעלי עבירות תנועה תכיפות ומרובות.

צפיות (1288) | תגובות (0) לכתבה המלאה

המדריך השקול לרכישת רכב

רכישה של רכב היא לא כמו ללכת לסופר ולקנות שניים חלב . רכישת רכב היא החלטה חשובה שיש להכנס אליה לאחר מחשבה מרובה, סקר שוק ותכנון רב. בפניכם מוצג מדריך אשר אולי יקל עליכם לפני קבלת החלטה שכזו. על מה יש לתת את הדגש ועל מה יש לוותר מראש?

צפיות (1663) | תגובות (1) לכתבה המלאה

המדריך למתחדשים ברכב משומש

רוצים להתחדש ברכב משומש ולא יודעים איך? לא רק לבעלי רכב ראשון אחרי צבא אלא גם לסטודנטים לבעלי משפחות ולכל החושק בכך.

צפיות (1322) | תגובות (0) לכתבה המלאה

המדריך המלא להתנהלות אחר תאונת דרכים

במצב שהוא מתוח ממילא, יש לחשוב פעמיים מה עושים וכיצד. לפניכם מדריך קל ויעיל כיצד עליכם להתנהג ולפעול ברגע האמת

צפיות (1295) | תגובות (0) לכתבה המלאה
1 2